Kwi 03 2021

Dziś po południu Policja przeprowadziła ze mną rozmowę ponieważ było wiele anonimowych telefonów od parafian informujących „że ks. Proboszcz zachęca do przychodzenia do kościoła na nabożeństwa”.

Dziękuję więc za troskę i wszystkich którzy się boją zarażenia w kościele informuję, że z powodu państwowego limitu w kościele już zabrakło wolnych miejsc i dlatego jak zwykle zapraszam ich do uczestnictwa na zewnątrz kościoła, lub do łączności ze wspólnotą parafii przy pomocy transmisji internetowej. Przepisy państwowe nie ograniczają liczby wiernych zgromadzonych na zewnątrz kościoła, zobowiązują tylko do zachowania dystansu i ubrania się w maseczki.

Ubolewam tylko nad tym że niestety napięcie w sieci energetycznej w kościele od wczoraj utrzymuje się na poziomie 209 - 211V i jeśli nastąpi większy spadek napięcia transmisja może zostać przerwana, natomiast nagłośnienie na zewnątrz kościoła będzie działać.