Peregrynacja Figury Św. Michała Archanioła

Sty 21 2020

Peregrynacja figury Św. Michała Archanioła w naszej parafii.

Peregrynacja zaczyna się 1.02.2020 w sobotę od plebanii po Mszy wieczornej.

Figura Św. Michała Archanioła nawiedza nasze domy i rodziny, aby pobudzić nas do większej miłości wobec Boga i wobec ludzi, którzy nas otaczają.

Wraz z figurą Michała Archanioła wędruje:

Modlitewnik Anielski,

2 książeczki (Duchowe Bogactwa Aktu Poświęcenia Św. Michałowi Archaniołowi i Pod opieką Michała Archanioła)

Płyta DVD z dwoma filmami

Komplet Płyt CD z programu Nowa Jakość Życia do rozważania niedzielnej Ewangelii.

Ładowarka do oświetlenia kapliczki.

W domu dowolnie dobieramy modlitwy.

Wypada, aby na powitanie i pożegnanie figury byli wszyscy domownicy, którzy mogą być.

Należy przygotować stolik nakryty białym obrusem. (podstawa kapliczki ma wymiar 61x61 cm

Jeśli nie ma zagrożenia pożarem (zwracamy na to uwagę u osób starszych i samotnych) zapalamy świecę (może być ze stołu wigilijnego)

Od wiosny do jesieni wypada postawić żywe kwiaty z ogródka albo polne. (sztucznych nie używamy).

Nic nie zawieszamy na figurze ani na kapliczce.

Kolejność rodzin, które przyjmują figurę jest zaproponowana według kolejności rodzin przy odwiedzinach kolędowych, ale jeśli tylko zachodzi potrzeba to można kolejność zmieniać - w zależności od tego co dzieje się w danej rodzinie - wyjazdy urlopowe, doraźne choroby, ważne sprawy rodzinne, wypadki losowe... Tylko to trzeba umówić między sobą.

Gdy peregrynacja w danym rejonie będzie się kończyła trzeba zgłosić w zakrystii, aby zapowiedzieć początek dla następnego rejonu, aby tam rodziny mogły się zorganizować.

Przekazanie figury trzeba w sąsiedztwie umówić i ustalić godzinę taką jaka odpowiada obu rodzinom. Ogólnie proponuję godz. 17:00.

Figurę muszą przenosić 2 osoby.

Aby przekazać figurę, na umówioną godzinę przychodzi przedstawiciel rodziny przyjmującej i po krótkiej modlitwie razem z przedstawicielem rodziny przekazującej wynoszą z domu figurę.

Jeśli jest taka potrzeba ze względu na odległość pomiędzy domami lub deszczową pogodę można ją przewozić samochodem.

Można przy tej okazji zorganizować sąsiedzkie spotkanie przy herbatce, zakończone wspólną modlitwą na pożegnanie figury i przekazaniem do następnej rodziny. Do tego spotkania można też wykorzystać film DVD z rozważaniem Ewangelii na niedzielę, lub inne materiały.

Wiele domów jest takich w których będzie potrzebna pomoc sąsiedzka lub rodzinna do przeniesienia figury bo potrzeba 2 osoby sprawnie przenoszące figurę. Jest okazja aby zaproponować pomoc i okazja, aby poprosić o pomoc. Jeśli nie ma kto pomóc proszę zgłosić ks. proboszczowi - zorganizujemy pomoc.

W dzień nawiedzenia Waszego domu warto zaplanować, aby w tym dniu uczestniczyć we Mszy Św. i przyjąć Komunię Św. - można zyskać odpust zupełny.

Modlitwy możemy odmawiać na kolanach, na stojąco, na siedząco - to zależy od treści modlitwy, zdrowia i sił fizycznych poszczególnych członków rodziny. Osoby chore modlą się na leżąco w łóżku.

Trzeba zaplanować wspólne modlitwy oraz osobiste - w ciszy.

Można zaprosić rodzinę z innej parafii, czy też przyjaciół.

Materiały pomocnicze takie jak książeczki, płytki DVD podczas używania ulegają zniszczeniu. Jeśli coś nie nadaje się do użytku proszę zgłosić do któregokolwiek księdza. Kapliczka ma oświetlenie - wyłącznik jest z tyłu u góry i poniżej gniazdo ładowania akumulatora. Trzeba ładowarkę podłączać do prądu na ile są możliwości. Ale jeśli coś ulegnie awarii - proszę zgłosić do któregokolwiek księdza.