Paź 18 2019

W kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Korzennej

27 października 2019

o godz 17:00

Koncert pt. „Oratorium o Pokoju” w wykonaniu chóru i orkiestry symfonicznej z Niepokalanowa – z Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Autorem tekstów i muzyki do piosenek jest O. Grzegorz Kwiecień – Franciszkanin, a aranżacji na chór i orkiestrę dokonała Maria Pękała Caloscia. Dyryguje O. Andrzej Sąsiadek - proboszcz parafii w Niepokalanowie. Wykonawcami tego koncertu będą zespół Miriam z Niepokalanowa oraz zaprzyjaźnieni muzycy z Warszawy i okolic. Jest to grupa młodych ludzi, którzy z pasją i ogromnym zaangażowaniem podjęli się przygotowania tego wyjątkowego wydarzenia.

„Oratorium o Pokoju” to już drugi wspólny muzyczny projekt zespołu. Dwa lata temu powstał materiał na który złożyło się 8 maryjnych utworów – „Oratorium o Matce Bożej oraz cztery hymny z Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Utwory te zostały później nagrane jako płyta „Ocalenie”  będąca cegiełką na powstające wówczas Światowe Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie – jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z 12 na świecie, należące do 12 Gwiazd  w koronie Maryi Królowej Pokoju, Międzynarodowych Centrów Modlitwy o Pokój, błogosławionych przez Ojca Świętego.

Serdecznie wszystkich zapraszamy

Płyty CD z oratorium Maryjnym pt. Ocalenie będzie można nabyć po koncercie - cena 30 zł.

P.s

Link do wcześniejszego koncertu: