Przegląd Palm w Niedzielę Palmową

Kwi 01 2017

Przegląd Palm w Niedzielę Palmową

Celem tworzenia i przynoszenia palm do kościoła w Niedzielę Palmową powinno być oddanie czci Chrystusowi, który jako Król był witany w Jerozolimie, a obecnie jest z nami w Eucharystii na Mszy Św.

Konkurs palm w dotychczasowej formie tak nakręcił twórców palm, że największe, najpiękniejsze nie nadają się do liturgii. Gdyby Msza Św. była na zewnątrz kościoła i twórcy zdołaliby je nieść pionowo w procesji to wszystko byłoby w porządku. Te zbyt duże palmy wychwalają Chrystusa Króla, ale poza liturgią – mają charakter świątecznej ozdoby, a nie liturgiczny. Palmy do liturgii nadają się tylko wtedy gdy mogą być niesione podczas procesji wprowadzającej asystę liturgiczną na początek Mszy Św. przypominając gałązki palmowe którymi witali Pana Jezusa gdy wjeżdżał do Jerozolimy.

Przegląd Palm, który będzie ma za zadanie pokazania wszystkich palm i tych liturgicznych i tych ozdobnych bez ich oceniania. Każdej palmie , która zostanie przedstawiona robimy zdjęcie wraz z twórcami. Galeria tych zdjęć będzie na naszej stronie internetowej. Zdjęcia wykonujemy w kolejności od najmłodszych do najstarszych, a w galerii prezentujemy w kolejności alfabetycznej od nazwiska lub nazwy podanych przez prezentujących palmę. Ponadto każdy kto się znajdzie na zdjęciu przy swojej palmie może liczyć na małą słodką niespodziankę.