Misterium Męki Pańskiej

W Niedzielę palmową - 24 marca 2013 - odbyło się Misterium Męki Pańskiej w naszej parafii. Spektakl był przygotowywany pod czujnym okiem naszego opiekuna ks. Zbigniewa. Niedzielny występ był zwieńczeniem kilku tygodniowych przygotowań. Do wystawienia misterium przyczyniła się nie tylko młodzież z grupy apostolskiej, ale także strażacy z OSP Korzenna.

Nie możemy również zapomnieć o naszych paniach krawcowych, które przygotowały nam piękne stroje. W pierwotnych założeniach misterium miało odbyć się na zewnątrz, niestety pogoda skutecznie nam w tym przeszkodziła. Spektakl odbył się w kościele. Dzięki grze naszych aktorów mogliśmy choć trochę poczuć się jak na golgocie i zobaczyć jak wyglądało cierpienie Pana Jezusa. Mimo niesprzyjającej pogody, publiczność szczelnie wypełniła kościół, za co bardzo dziękujemy ;-)